Zaskakujące anime – Another

another
Zdjęcie znalezione na Chomikuj.pl

Nietuzinkowa fabuła oraz tajemniczy i mroczny klimat… tak prezentuje się anime pt. „Another”, który oprócz wciągającej akcji może pochwalić się również świetną muzyką i ilustracjami. Z takiego połączenia będzie zadowolony nawet najbardziej wybredny odbiorca.

Kilka słów o „Another”

Anime „Another” został nakręcony na podstawie powieści Yukito Ayatsuji wydanej w 2009 roku pod tym samym tytułem, opowiadającej historię chłopca imieniem Koich. Bohater ten przenosi się do gimnazjum Yomiyama, w którym panuje tajemnicza i mroczna atmosfera. Na podstawie tej powieści Hiro Kiyohara stworzył mangę, która wydawana była od 2010 do 2012 roku. W 2012 roku wyemitowany został również serial anime stworzony przez Tsutomu Mizushima. „Another”cieszył się tak dużą popularnością, że wyemitowano go nawet w japońskich kinach.

Fabuła ” Another”

„Another” to dramat połączony z horrorem. Opowiada on historię chłopca imieniem Koichi, który nie jest jednak w tej powieści najważniejszy. Akcja obraca się bowiem wokół zagadkowej dziewczyny Misaki Mei.

Zacznijmy jednak od początku. Historia rozpoczyna się w 1998 roku kiedy to, wspomniany wyżej, Koichi przenosi się małej miejscowości Yomiyama, by zamieszkać ze swoją ciotką i dziadkami. Okazuje się, że 26 lat wcześniej w szkole, do której ma uczęszczać Koichi, miały miejsce tragiczne wydarzenia. Zmarł tam uczeń, Misaki, który miała świetne wyniki w nauce i była przez wszystkich lubiany. Kiedy zmarł jego klasa postanowili zachowywać się tak jakby nadal był z nimi.

Gdy Koichi pojawia się w szkole od razu staje się podejrzliwy wobec tajemniczej i mrocznej atmosfery. Poznaje tam dziewczynę Misaki Mei, która nosi opaskę na oku i w samotności rysuje obrazy. No właśnie kim ona jest i dlaczego się tak zachowuje? Na odpowiedź trzeba będzie trochę poczekać, bo to właśnie wciągająca fabuła stoi za sukcesem „Another”.

Sukces „Another”

Zagadkowa fabuła oraz tajemniczy i mroczny klimat sprawiły, że „Another” zdobył wiele fanów. Twórcy idealnie rozłożyli napięcie, tak aby widz nie mógł się nudzić. Bohaterowie zostali bardzo dobrze nakreśleni. Inteligentny Koichi i Mei Misaki, która przez swój wygląd i zachowanie owiana jest aurą tajemniczości to świetne połączenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *