Girls und Panzer – o militariach

girls
Zdjęcie znalezione na Wiki.com

Girls und Panzer to serial animowany skierowany do wszystkich młodych fanów czołgów i szeroko pojętych militariów. Przeznaczony jest dla dzieci uczących się, ponieważ porusza tematykę szkolną. Nie można zapomnieć, że Girls und Panzer z drugiej strony realizuje także zagadnienia wojskowe.

Fabuła serialu skupia się na oddziale młodocianych czołgistek, uczących się w szkole militarnej. Główna bohaterka Miho nie przepada za swoimi koleżankami i nie chce brać udziału w zawodach polegających na walce między czołgami, ponieważ nienawidzi prowadzenia pojazdu. Dlatego też przenosi się do liceum dla dziewcząt . Niestety niewiele to zmienia, gdyż zostaje przekonana przez przewodniczącą samorządu uczniowskiego do wzięcia udziału w Sensha-do, czyli mistrzostwach zasadzających się na rywalizacji czołgów.

Kogo zachwyci serial?
• Przede wszystkich tych, którzy kochają militaria, a konkretniej czołgi.
• Serial zachwycić może uczniów uwielbiających nierealistyczne połączenie tematyki szkolnej i wojskowej.
• Anime przeznaczone jest dla fanów ceniących sobie nieliczne elementy zaskoczenia i nieszablonową, banalną akcję.

• Serial dedykowany jest tym, którzy lubią popatrzeć na ładne, choć nie do końca grzeczne i bezbarwne postacie dziewczęce.
Gdzie tkwi sekret?

Girls und Panzer to serial, który nie posiada rozbudowanej fabuły, w której ciągle dzieje się coś zaskakującego. Właściwie jesteśmy w stanie od razu przewidzieć, co wydarzy się w kolejnym odcinki. Widzowie, których to nie zniechęca, oglądają anime od początku do końca, odcinek za odcinkiem. Gdzie zatem tkwi sekret? Co jest aż tak innowacyjne, że istnieje potrzeba obejrzenia serialu w całości? Wydaje się, że głównym atutem produkcji animacyjnej jest fakt, iż łączy w sobie zarówno tematykę szkolną jak i wojskową. Jedna i druga jest zazwyczaj bliska uczniom, w szczególności płci męskiej. Dodatkowo piękne, idealne postacie dziewczęce, dodają uroku i zachęcają do śledzenia ich zmagań. Dla młodych chłopców nie ma nic bardziej atrakcyjnego od ładnej dziewczyny skaczącej po czołgach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *