Death Note – manga i anime

death
Zdjęcie znalezione na Ign.com

„Death Note” to anime, które cieszy się bardzo dużą popularnością. Świadczy o tym chociażby fakt, że na jego podstawie napisano powieść, a także stworzono grę komputerową. Historia chłopca, który staje się właścicielem niezwykłego notatnika, okazała się bardzo wciągającą.

Manga „Death Note”

Manga „Death Note” została stworzona przez Tesuro Araki i po raza pierwszy opublikowano ją w 2003 roku, w komiksowym magazynie „Weekly Shonen Jump”. Zawierała ona 103 rozdziały, które później zostały zebrane w 12 tomach. Historia Light Yagami, głównego bohatera, stała się na tyle popularna, że w 2006 roku, w Japonii wydany został przewodnik po tej mandze, w którym można było znaleźć m.in. opisy postaci oraz wywiady z twórcami.

Anime „Death Note”

Anime „Death Note” wyreżyserowane zostało przez Tetsuro Arakiego. Film, zawierający 37 odcinków, wyemitowany został w japońskiej telewizji NTV na przełomie 2006 i 2007 roku. W 2007 roku ukazał się również odcinek specjalny, którego akcja toczyła się już po zakończeniu fabuły głównej serii. W 2006 roku powstał także dwuczęściowy film kinowy opowiadający o przygodach Light Yagami.

Fabuła „Death Note”

Dlaczego anime „Death Note” stało się tak bardzo popularna? To wszystko za sprawą ciekawej fabuły, która łączy w sobie wątki detektywistyczne, fantasy oraz psychologiczne. Głównym bohaterem tej historii jest Light Yagami, genialny licealista, który pewnego dnia znajduje tajemniczy notes. Okazuje się, że nie jest to zwykły notes, ale posiada on niesamowite właściwości. Jeżeli zapisze się w nim imię osoby, której twarz się zna, osoba ta umrze w ciągu 40 sekund.

Light Yagami postanawia wykorzystać ten notes i w ten sposób oczyścić świat z całego zła. Zaczyna on realizować swój plan i nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, giną różni przestępcy. Oczywiście na tym akcja się nie kończy. Na drodze Liht Yagami staje legendarny detektyw, który postrzega jego działania jako zwykłe morderstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *