Było ich jedenaścioro – bohaterzy

było
Zdjęcie znalezione na dzikabanda.pl

Szpiedzy, intrygi, niejasne sytuację, trzymająca w napięciu akcja – to przepis na idealny film szpiegowski lub kryminalny. Jeżeli do powyższych składników dodamy jeszcze kosmiczne wojaże to otrzymamy genialną sagę kosmiczną. Wszechświat od zawsze fascynował ludzkość – ludzie chcieli dowiedzieć się, czy istnieje coś poza namacalnym światem, czy istnieją kosmiczne istoty, które pomagają ludzkości. W wielu kulturach wciąż żywe są historie o tym, że przed wiekami na ziemi pojawili się kosmici, którzy pełnili funkcję bóstw i nauczyły ludzi wielu pożytecznych rzeczy..

W kinie kosmos stał się jednym z wiodących tematów. Manga „Było ich jedenaścioro” to opowieść, w której kosmos staje się miejscem wydarzeń. Jedenastu młodych kadetów kosmicznych zostaje wysłanych na opuszczony statek. Misja jest częścią sprawdzianu kończącego szkołę. Młodzi adepci zawodu mają za zadanie przetrwać jak najdłużej przy bardzo ograniczonych zasobach. Nagrodą za pomyślne przejście testu ma być sława i docenienie przez społeczeństwo. Młodzi ludzie marzą o tym samym, co większość ich rówieśników – o byciu pięknym, sławnym i szanowanym. Muszą udowodnić, że na to zasługują. Sława nie jest czymś przynależnym każdemu, ale zgodnie z etosem starożytnym przynależy się osobie dzielnej, walecznej, której postawa może być wzorem do naśladowania.

Po przybyciu na statek kosmiczny, okazuje się, że wśród załogi niespodziewanie pojawił się jedenasty członek. W trakcie podróży kadeci muszą radzić sobie z narastającymi podejrzeniami wobec siebie. Jakby nieszczęść było mało, młoda załoga dowiaduje się, że statek znajduje się na rozpadającej się orbicie. Grozi im katastrofa. Gwiazda, która znajduje się w pobliżu jest przyczyną wysokiej temperatury na statku. Bohaterowie muszą stawić się czoło także rozprzestrzeniającej się choroby wśród załogi. Są wystawieni na trudną próbę. Przyjaźń i lojalność nie pomagają im w zdobyciu informacji, o tym, kto jest szpiegiem, ale są bezcenne w dziele przetrwania i zmagania się z życiowymi trudnościami. Podróż ma ukształtować charakter bohaterów, nauczyć współczucia i współpracy. To sprawdzian z praktycznego zastosowania wiedzy zdobytej w trakcie nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *