Accel World – miłość i śmiech

accel
Zdjęcie znalezione na Wikia.com

Wyjątkowe połączenie gatunku, jakim jest komedia, romans i science – fiction, możecie odnaleźć tylko w zjawiskowym serialu Accel Word. Poruszona została tematyka życia szkolnego i wirtualnej rzeczywistości. Masz wrażenie, że tego jeszcze nie było? Słusznie. Anime składa się z dwudziestu czterech odcinków, które były emitowane w telewizji w 2012 roku. Zostały przeznaczone dla widzów, którzy ukończyli trzynasty rok życia. Cieszył się dużą popularnością i oglądalnością, czemu trudno się dziwić.

Oryginalna fabuła, czyli to, na co wszyscy czekali.

Historia serialu rozgrywa się w 2040 roku, kiedy to neuro-synchronizacja umożliwia ludziom pełną kontrolę na ich pięcioma zmysłami i jest dostępna tylko w szczególnych miejscach, w których można połączyć się z Internetem, wkraczając jednocześnie do wirtualnego, nienaturalnego świata. Zapowiada się ciekawie?

Haruyuki „Haru” Arita to niski, zakompleksiony, gruby chłopiec. Jego samoocena równa jest praktycznie zeru. Ucieczką od rzeczywistości, bardzo okrutnej z resztą, jest przeniesienie się do świata wirtualnego. Pewnego dnia zalogował się bowiem do szkolnej sieci, by samotnie pograć w squasha. Od razu uzyskał najlepszy wynik z możliwych. Haru po jakimś czasie przykuwa uwagę wiceprzewodniczącej Rady Studenckiej, która ma na imię Kuroyukihime. Niespodziewanie proponuje mu, by przyłączył się do programu Brain Brust, który polega na tym, że wprawiając w drgania fale mózgowe, można na chwilę zatrzymać czas dla otoczenia, w którym aktualnie się przebywa.

To jednak nie takie proste, ponieważ został stworzony limit – by móc dłużej korzystać z programu, należy zdobyć szczególne punkty, rywalizując z innymi uczestnikami. Natomiast jednorazowa przegrana całkowicie eliminuje gracza, pozbawiając go wszystkich wspomnień, jakie wiąże z Brain Brust. Jak się okazuje, Kuroyukihime oczekuje, że Haru jej pomoże. Celem dziewczyny jest dotarcie do ostatniego dziesiątego poziomu i poznanie prawdziwego przeznaczenia programu. Musi pokonać pięciu użytkowników na dziewiątym szczeblu, by móc poznać prawdę. Chłopiec ma otrzymać w zamian jej pomoc i wsparcie w walce z własnymi słabościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *